Mayo Bikini 2021

VUCUDUNA UYGUN MAYO BİKİNİYİ NASIL SEÇERSİN ?

Bavulunu hazırlarken yanına hangi mayolarını alacağına karar veremediysen veya senin vücut tipine hangi mayo-bikini modelinin daha uygun olduğunu bilmiyorsan bu yazımızı okuduktan sonra plaja kusursuz gitmeye hazır olacaksın. Şimdiden iyi tatiller 🙂

 1. Göğüslerin Küçükse

Küçük göğüslere sahipsen bikini ve mayo alışverişi süreci senin için sıkıntılı olabilir. Bikini ve mayo seçiminde dikkat etmen gereken nokta bikini üstünün veya mayonun üst kısmının düz olmaması gerektiği. Fırfırlı veya süslü üstler tercih etmek göğüslerinin daha büyük gözükmesini sağlayacaktır.

2. Kalçan Büyükse

Kalçandan çok hoşnut değilsen ve onu gizlemek istiyorsan üzülerek belirtmeliyiz ki ipli ve brazillian tarzı altlar sana göre değil! Daha koyu renkli ve poponu tam kapatacak desensiz alta sahip mayolar ve bikiniler tercih etmek, istemediğin kısımları gizlemen konusunda seni daha mutlu edecektir. 

3. Düz Bir Popoya Sahipsen

 Düz olan poponu daha büyük ve kalkık göstermek için fırfırlı ve büzgülü altlar işine çok yarayacak. Ayrıca açık renkli ve popoyu tam kapatmayan bikini altları da aynı işlevi görüp istediğin görüntüyü elde etmede sana yardımcı olabilir.

4. Omuzların Genişse

Geniş omuzlular için iki tavsiyemiz var. İlk olarak mayo tercihinde bel kısmında detay veya desen olan mayoları tercih etmelisin bu sayede vücut tipin kum saati şeklinde görünür. İkinci tavsiyemiz de asimetrik boyunlu üstler! Asimetrik detaylar dikkati omuzlarından alıp, bikini ya da mayonun modeline yönlendirir. Bu iki tavsiyeyi göz önünde bulundurarak geniş omuzlarını kamufle edebilirsin.

5. Düz ve Atletik Bir Vücudun Varsa

 Bu tarz vücuda sahipsen amacın vücudunu daha kıvrımlı göstermek olmalı. Bu görüntüyü elde etmek için kalıplı üstler tercih etmelisin. Düz ve koyu renkli parçalar yerine desenli ve açık renkli parçaları seçmek vücudu kıvrımlı göstermek için iyi bir ilüzyon olabilir. 

6. Bel Bölgende Yağlanma Varsa

Love Handle diye adlandırılan belimizdeki yağları eritmek çok zor olsa da gizlemek o kadar da zor değil. Eğer sen de love handle mağduruysan yapabileceğin en mantıklı şey 70’ler tarzı yüksek bel bikiniler tercih etmek. Uzun lafın kısası göbek deliğinin üstünde olan her alt senin kurtarıcın olacaktır.

7. Vücudunun Üst Bölümü Kısaysa

Kısa gövdeyi daha uzun göstermek için bir kaç hile var. Birincisi düşük belli altlar kullanmak, ikincisi ise halter yaka tarzı üstler giyerek göğüs hattını uzun tutmak. Bel bölgeni daha uzun, göğüs kısmını daha geniş gösterirsen, gövdenin kısa oluşu fazla dikkat çekmeyecektir. 

8. Sırt Bölgende Yağlanma Varsa

9. Bacak Boyun Kısaysa

Sırt bölgendeki yağlanmadan şikayetçiysen asla satın almaman gereken bir model varsa o da ince ipli mayo ve bikinilerdir çünkü bu ince iplerin sırtını sıkıp yağlarını belirginleştirme ihtimali çok yüksek. Tercihlerinde sırtı olabildiğince kapalı ve kalın askılı mayo modelleri olmalı.

Eğer bacaklarını daha uzun göstermek istiyorsan yapmak gereken şey bacak kısmı derin kesim altlar tercih etmek böylece bir kaç cm daha fazla deri göstererek o bölgeyi uzatmış olursun.

10. Karın Bölgenden Şikayetçiysen

Karın bölgenden nam-ı diğer göbeğinden şikayetçiysen seni anlıyoruz ve inan kalbimiz seninle. Göbeği gizlemek herkesin düşündüğü kadar zor değil. Tercih edeceğin göğüs dekolteli mayolar göbeğini kamufle etmekte sana yardımcı olacağı gibi tüm gözleri başka alana yönlendirecek. 

11. Kalçan Büyük Bacakların İnceyse

Bu zıt durumu nötrleştirmek için yapman gereken şey köprücük kemiklerini uzun göstermek ve ortaya çıkartmak. Köprücük kemiklerini daha uzun göstermek için carmen yaka dediğimiz omuz detaylı bikini ve mayoları tercih edebilirsin. 

12. Göğüslerin Büyükse

Eğer göğüslerin büyükse bikini ve mayo tercihlerinde ipli modelleri tercih etmemelisin çünkü ipli modeller göğüslerini olduğundan çok daha büyük gösterebilir. Göğüslerini desteklemek için kalın askılı ve destekli modelleri denemen önemli. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir