Mayo Bikini 2021

SU SPORLARINA GÖRE EN RAHAT BİKİNİ MODELLERİ

Su sporları, suya karşı efor harcanarak gerçekleştirilen sporlardır. Bu sayede su sporu yaparken gündelik yaşamda aktif kullanılmayan kaslar çalıştırır. Vücut sağlığının korunması ve direnç kazanımının yanı sıra suyun rahatlatıcı etkisi de su sporlarını en faydalı aktiviteler arasına taşır. Sörf, windsurf ve yüzme başlıca su sporları arasında yer alır. Denge, konsantrasyon ve strateji gerektiren bu sporları yaparken keyifli vakit geçirmekle kalmayıp aynı zamanda bedensel ve zihinsel formunuzu da korumayı başarabilirsiniz.

Elbette tam anlamıyla su sporlarına başlamadan önce teorik ve pratik anlamda deneyim kazanmanız gerekir. Yüzme bilmek su sporları için en gerekli faktördür. Sonraki aşamada ise yüzmenizi geliştirerek dalış yapabilir, denge ve teknik çalışarak sörf  ve windsurf yapmaya başlayabilirsiniz.Tüm bu tekniklerin akabinde su sporlarını rahat bir şekilde yapmanız için özel giysilere ihtiyacınız olacaktır. Bu giysilerden biri de kadınlara özel tasarlanan bikinilerdir.

Bikini Modelleri

Bikini, deniz veya havuzda yüzmek veya su sporlarını gerçekleştirmek amacıyla kadınlara özel olarak tasarlanmış bir giysidir. Bikini, iki ayrı parçadan oluşur. Bu parçalardan birisi bikini üstü ve diğeri bikini altıdır. Bu parçalar bir takım halinde alınabildiği gibi ayrı ayrı olarak da satın alınabilir. Bikini, su sporlarını gerçekleştirirken rahat hareket edebilmeyi sağlar. Hafif kumaşları sayesinde suda ağırlık yapmaz. Böylelikle yüzerken veya sörf yaparken konforlu hissetmeye devam edebilirsiniz.

Kadın bikini modelleri arasında boyun askılı üçgen kesim, straplez ve atlet kesimli tasarımlar yer alır. Bu modeller yüzme veya sörf gibi su sporlarına göre farklı olarak tercih edilirler. Bayanlara özel tasarlanan bu parçalar sportif hava oluştururken çeşitli renk ve desenleri ile de şıklıktan da ödün vermez Decathlon farkıyla yüzlerce çeşit renkli, klasik, sade ve özel tasarımlı birçok bikini ve mayo modellerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Bikini Seçimi

Yüzerken veya sörf yaparken giyeceğiniz bikinilerin sizi sıkmaması, herhangi bir durumda üzerinizden çıkmaması ve ergonomik konfor sağlaması gerekir. Bu sebeple mutlaka vücut ölçülerinize uygun ve kaliteli bir bikini almanız gereklidir. Havuzda veya denizde yüzmek için boyundan askılı veya straplez modeller sizin için yeterli olurken sörf yaparken atlet kesim modelleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Su üzerinde yapılan sporlarda hareketiniz sebebiyle bikininin üzerinizden kaymaması gerekir. Bu durumları önlemek için alt ve üst bikini askılarını daha iyi saran tasarımlı bikini modelleri tercih edilmelidir. Böylelikle sporunuza kolayca odaklanabilirsiniz.

Yaptığınız su sporuna uygun bikini modelini seçtikten sonra ikinci en önemli unsur ürünün kalitesidir. Su sporlarını yaparken devamlı olarak su ile temas halinde olursunuz. Haliyle giydiğiniz bikini de devamlı olarak suyla temas eder. Eğer kaliteli bir bikini kullanıyorsanız daha uzun vadeli olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Ucuz olduğu için aldığınız kalitesiz bir bikini sizi yarı yolda bırakabilir.

Bikini Özellikleri

Yapılan sporun türüne göre seçmeniz gereken bikiniler birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Deniz veya havuzda giymek için üçgen bikiniler oldukça uygundur. Bu bikiniler göğüs bölgesini daha emniyetli bir şekilde sarar ve suya girildiğinde kendilerini salmazlar. Yüzme amaçlı aldığınız bikinilerin kumaşı özellikle kendini salmayan ve içinizi göstermeyen bir yapıda olmalıdır. Ayrıca üçgen bikinilerin göğüs büyüklüğüne göre ayarlanabilir özellikte olması yüzme veya sörf esnasında yüksek konfor sağlar.

Kalın şeritli boyundan bağlamalı üçgen bikiniler boynu sarar ve yüzerken güçlü destek sağlar. Eğer yüzdükten sonra akabinde güneşlenmeyi tercih edecekseniz askısı çıkarılabilir straplez bikiniler doğru bir tercihtir. Sörf yapmak için ise özel bikiniler mevcuttur. Göğsü tamamen saran atlet tip bikini üstü yerinden kaymaz. Aynı zamanda sörf esnasında sırt ve göğsün ergonomik hareketi sağlanır.

Sörf sporu için üretilen bikini altı ise şort kesimlidir. Kalça bölgesini saran şort tasarımı sayesinde sörf yaparken ne kadar güçlü dalgalarla karşılaşırsanız karşılaşın bikini yerinden oynamaz ve hareket kabiliyetiniz çok daha esnek olur. Bikiniler kullanılacakları spora göre de belli kumaş özelliklerine sahip olmalıdır. Havuzun klorlu suyu ve denizin tuzlu suyu bikinileri aşındırabilir. Bunun yanı sıra güneş ışınlarının etkisi bikini renklerinde solma yapabilir. Bu tür dış faktörlere dayanıklı olan kumaşlarla üretilmiş bikinileri seçmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir