Mayo Bikini 2021

MAYO VE BİKİNİ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR!

Mayo bikinilerimizin daha uzun ömürlü olması için iyi bir bakım yapmamız gerekiyor. Çünkü deniz ve havuz suyu mayolarımızı zamanla yıpratabiliyor. Sadece deniz ve havuz suyu değil kullanılan güneş kremleri de mayolara zarar verebiliyor.

Denize ve havuza girildikten sonra her seferinde mayoları soğuk su ile durulamak gerekiyor. Çünkü üzerinde biriken deniz tuzu ve klor mayolara zarar veriyor. 

Mayoları çamaşır makinesinde yıkamamaya özen göstermeliyiz. Ayrıca yıkarken deterjan ve kimyasal madde de kullanılmaması gerekir. Deterjan yerine beyaz sabunla elde ve soğuk suda yıkamak en doğru tercih olacaktır.

Mayoları durularken kuvvet gerektiren hareketler uygulanmamalıdır, yoksa kolayca yıpranabilir ve tüylenebilir.

Kurutma işlemini deniz kenarında yapacaksak eğer gölgede düz bir şekilde sererek kurutmak en sağlıklısı olacaktır. Evde kurutacağımız zaman ise bir yere asarak kurutmaktansa yine düz bir zemine yayarak kurutmak mayo ve bikinilerinizin şeklini korumasında yardımcı olacaktır. 

Mayo ve bikinilerinizi kesinlikle plastik poşetlerde muhafaza etmeyin.

Mayo satın alırken unutmayın; parlak ve neon renkler tercih edildiğinde her zaman bu tip canlı renklerde solmalarla karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir