Mayo Bikini 2021

MAYO BİKİNİ SEÇİMİ !

Mayo seçimi vücudunuzun daha düzgün görünebilmesi için önemli bir konudur.

Seçeceğiniz mayo ya da bikini hem vücut tipinize hem de vücudunuzun oranlarına, cildinizin rengine uygun yapıda ise çok daha çekici ve güzel görünebilirsiniz.

Öncelikle mayo mu, bikini mi, tercihini yapabilmelisiniz. Vücudunuzun tipi ve şeklini belirleyerek kabullenmeli ve kusurlarınızın farkında olmalısınız.

Tabii ki kusursuz vücutlar da vardır, ancak yanlış bir seçimle, kendinizde kusurlu bir görünüm de ortaya çıkartabilirsiniz.

Büyük göğüslü, kalçaları dar kadınlar bikini ya da mayo tercihlerini göğsü toparlama, destekleme özelliği gösteren modelleri seçmelidirler, üst tarafı sade, desensiz, ya da dikkat çekmeyecek kadar az desenli olurken dikkati göğüslerden alt tarafa doğru çekebilmek için alt tarafı iri desenli, üst kısmı düz ve toparlayıcı modeller sizi olduğunuzdan daha ince göstermeye yardım edebilirler. Tabii üçgen bikinileri tercih etmemelisiniz.

Üst kısımdaki askılar geniş bantlara sahip olması da daha toparlayıcı etki sağlamaya yardım eder

Kalça ve basen kısmı geniş, göğüsleri küçük kadınlar ise üst tarafı süngerli, göğüsleri daha büyük gösteren geniş desenli, parlak renkli ancak alt tarafı, tek renk, mümkün olduğunca dikkat çekmeyecek renk ve şekilde tercih edilmelidir.

Üçgen bikinileri de tercih edebilirsiniz.

Şortlu modeller de kalçalarınızı toparlamaya yardım edebilir. Yine alt tarafı ipli bikiniler tercih edilmemelidir.

Göbekli hanımlar ise mümkün olduğunca mayo tercih etmeli, bikinilerden, özellikle de üçgen modellerden uzak durmalıdırlar. Bir de üst kısmı body şeklinde kapalı iki parçalı bikiniler de tercih edilerek daha düzgün bir görünüm yakalayabilirsiniz. Göbek kısmı büzgü modelli mayolar da göbeğinizi saklayabilir.

Çok kilolu ve çok zayıf hanımlar tercihlerini mayodan yana kullanmalılar.

Kilolu bayanlar, toparlayıcı özellikli, desensiz ya da vücut tipine göre alt ya da üst kısmı vurgulayacak şekilde desenli mayolar; zayıf bayanlar ise çok ve büyük desenli mayolarla daha kilolu görünebilirler. Fırfırlı modellerle de daha kıvrımlı hatlara sahip bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Mayonuzun kumaş kalitesi de çok önemlidir. Kolayca kuruyabilecek kumaşı vücudu toparlayacak mayoları tercih etmelisiniz.

Ayrıca sizin kendinizi güzel ve rahat hissetmeniz de çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir