Mayo Bikini 2021

DİYETİN YANLIŞ OLDUĞUNU GÖSTEREN İŞARETLER !

Birçok insan diyeti belirli bir süre vücudu aç bıraktıktan sonra tekrardan eski tarzdaki yeme alışkanlığına dönmek adına kullanıyor. Halbuki gerçekte diyet kişilere hayatları boyunca sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak adına kullanılmalıdır. Sürekli aç hissetme, spor yapmama, sindirim sisteminde problemler yaşama, ciltte yaşlanma belirtileri görme, halsiz hissetme gibi durumlar; yapılan diyetin yanlış olduğu anlamına gelir.

SÜREKLİ ACIKMAK

Tabi ki diyet yapmak çok zorlu bir süreç. Ancak düşünülenin aksine diyet hiçbir şekilde insanlara işkence gibi gelmemelidir. Diyet süresince devamlı acıkmak, yeterli oranda kalori alınmadığının işaretidir.

EGZERSİZ YAPMAMAK

Her ne kadar doğru bir diyet programı yapılıyor olsa da bu program eğer ki egzersizler ile birleştirilmezse ortaya istenilen tarzda sonuçlar çıkmayacaktır. Şimdilerde ortaya çıkan diyetlerin büyük bir kısmı ne yazık ki yalnızca hızlı kilo verdirmeye odaklı. Böyle olunca insanlar kısa sürede sağlıksız bir şekilde kalori kaybettiklerinin farkına varamıyorlar.

SİNDİRİM İLE ALAKALI SORUNLAR YAŞAMAK

Kabızlık, ishal gibi sorunlar diyet ile beraber geliyorsa; yenilen yiyeceklerde ciddi sorunlar var demektir. Böylesi durumlarda diyet listesine mümkün olduğu kadar lif bakımından zengin olan yiyecekler koyulmalıdır. Aksi halde sorun çok ciddi şekilde büyümeye başlayacaktır.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN ZAYIFLAMASI

Diyete başladıktan sonra eskisinden çok daha çabuk yorulmak, hastalandığı zaman kolaylıkla iyileşememek, odaklanma sorunları yaşamak; diyetin hemen bırakılması gerektiğinin de işaretleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir