Mayo Bikini 2021

Bu Yazın Mayo ve Bikinileri: Hangisi Tam Senlik?

Bikini, mayo, mayokini… Hepsi kadınlar için, kadınların güzelliğine güzellik katmak için üretiliyor. Moda tasarımcılarının hünerine, kumaşların kalitesine karşın neden yeterince mutlu olamıyoruz dersiniz deniz giysimizi giydiğimizde? Albenisine kapılarak mayo/bikini alışverişi yaptığımız için olabilir mi? Kendi vücudumuzu tanımadan giyinip eleştiri dolu bakışlara maruz kaldığımız için ya da? Alternatiflerden biri mutlaka senin vücut tipine uygun üretildi. Vücudunu tanıdıktan sonra işin kolay; tek yapman gereken en ideal modeller arasından renk ve desen seçimi yapmak.

Kusursuz Bir Beden: 90-60-90

90-60-90 vücut ölçülerinin uzun yıllar mükemmel vücudu simgelemesi şaşırtıcı değil. Kum saati olarak da anılan, estetikliğiyle dikkatleri üzerine çeken bu tür vücut tipine sahipsen straplez mayo modellerinden ziyade göğüslerini ve belinin inceliğini ortaya çıkaran modelleri tercih etmen gerekiyor. Hatta vücudunun fitliğini daha çok sergileme imkânına sahip şanslılardan biri olduğun için sütyen kısmı balenli olan bikinileri ya da mayokinileri üstüne rahatlıkla geçirebilirsin.

Göğüslerin Büyüklüğü, Model Belirleyici

Deniz giysini seçerken göğüslerinin büyüklüğüne göre modelleri elemen en doğru yollardan biri.

Vücuduna oranla iri göğüslere sahipsen ya da sarkıksa göğüslerin, derin dekolteli ya da straplez mayo ve bikini modellerinden mutlaka uzak durmalısın. Üst parçasında fırfır kullanılmış mayo ve bikiniler de ne yazık ki sana uygun değil. Sütyen kısmı balenli ve kapalı modeller arasından dilediğini seçmekte özgürsün.

Göğüslerin küçükse straplez mayo ya da bikiniler tam sana göre. Sütyen kısmında fırfır detayları olan ya da tek askılı ürünleri de tercih edebilirsin. Koyu renklerden uzak, sütyen kısmı balenli modellere yakın durmanı tavsiye ederiz.

Geniş Basenler Derdin Olmasın

Armut tipi bir vücuda sahipsen, yani geniş basenlere ve omuzlara doğru daralan bir beden yapın varsa dikkatleri basenlerden savuşturmak için üretilen bikini modeli arasından birini seçmen, mayodan uzak durman gerekir. Alt kısmında hareket ya da dikkat çekici bir renk kullanılmış deniz giysileri sana göre değil. Sahil kenarında rahat hareket etmek istiyorsan vücudunun üst kısmını öne çıkaran bikiniler giymelisin. Sütyen kısmı fırfırlı ya da renkli olan düşük belli bikiniler tam senlik.

Bacak Boyunun Kısalığından Şikâyet Edenler

Bacak boyu vücuduna oranla kısa olan kadınlar için de seçim yapmak oldukça kolay. Mayo yerine bikini giymeyi tercih ederek özgüvenini yükseltebilirsin. Yüksek belli bikiniler, tıpkı aynı tarz pantolonlarda olduğu gibi bacak boyunu uzun, belini ince gösterecektir.

Manken Olmayanlar da Mutlu Olabilir

Vücudun kalın, kilon fazlaysa oyunu bikini değil mayo giymekten yana kullanmalı, canlı ve açık renkli modellerden ziyade koyu ve klasik kesimli modelleri seçmelisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir