Mayo Bikini 2021

BİKİNİ&MAYO ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ !

Yoğun ve stresli bir senenin yorgunluğunu atmanın en güzel yollarından biri bol güneşli, aktivite dolu bir yaz tatili yapmak. Yaz tatili denince ilk akla gelen ise yüzmek! Birçoğumuz her sene yeni mayo alıyor. Güneş, tuz ve klorla uzun süre temas eden mayolar kısa sürede soluyor ve yıpranıyor. Tatil için alışveriş yapmaya başladıysanız ve listenizde mayo varsa bu yazıyı okumadan geçmeyin. Çünkü doğru mayo bikini seçimi için nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklayan bir rehber hazırladık.

1-)Hızlı Kuruyan Kumaş

Üzerine kumlar yapışan ıslak bir mayoyla saatler geçirmek konforlu olmayacaktır. Özellikle kadınlar için hızlı kuruyan bir mayo, birçok sağlık sorununu önlemesi açısından çok önemli. Hızlı kuruyan bir mayo aldığınızda, yanınızda yedek mayo taşımaya ve değiştirmekle uğraşmaya ihtiyaç duymayacaksınız. Seçtiğiniz mayonun kumaşına özen göstermelisiniz.

2-) Mayo Bedeni Nasıl Seçilmeli?

Online alışveriş yaparken mayo almak gözünüzü korkutabilir. Doğru bedeni bulabileceğinizden emin değilseniz vereceğimiz birkaç tüyo işinize yarayacaktır. Mayo ve bikini bedeni seçerken iç giyim için daha önce aldığınız ürünleri referans olarak kullanabilirsiniz. Böylece mayonuzun hem duruşu hem de kalıbı hakkında fikir sahibi olursunuz. Eğer risk almak istemiyorsanız ayarlanabilir modeller tercih ederek mayonun vücudunuza göre ayarlanabileceğinden emin olabilirsiniz. Mayonuzun bedeninize tam uyması yüzerken, güneşlenirken veya hareket ederken rahat etmenizi sağlayacaktır. 

3-) Rahatlık

Mayo ararken karşınıza yüzlerce farklı ürün ve model çıkacaktır. Hangi mayonun yüzerken sizi rahat ettireceğini göz önünde bulundurmalısınız. Seçtiğiniz mayonun vücut tipinize ve aktivitelerinize uygun olmasına dikkat edin. Yumuşak kumaşlı, rahat kesimli mayolar tercih etmelisiniz. Böylece yüzerken, spor yaparken, havuz ve deniz aktivitelerine katılırken maksimum konfor elde edersiniz. 

4-)Bikini Mayo Kumaşı Nasıl Olmalı?

Yazının başında belirttiğimiz gibi bikini ve mayolar çok kolay yıpranan kıyafetler. Özellikle gün içerisinde sık sık yüzen ve güneşlenen biriyseniz mayonuz kısa sürede yıpranacaktır. Bu durumun önüne geçmek ve bikini veya mayonuzu daha uzun süre kullanmak istiyorsanız kumaşının iyi olmasına özen göstermelisiniz. Havuzda yüzmeyi tercih ediyorsanız, klora dayanıklı kumaşlara öncelik vermelisiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir