mayo bikini trendleri
Mayo Bikini 2021

2021 MAYO YAZ TRENDLERİ

Herkesten farklı tarzınızı plajlarda da göstermek istiyorsanız 2021 yaz trendlerini mercek altına aldığımız bu yazıyı okuyarak plajları podyuma çevirebilirsiniz.

2021 yaz sezonuna damga vuracak mayo modellerinin birleştirici noktası; renkler, desenler ve farklı tarz kesimler. Yazın hayat dolu enerjisini mayolarınızda taşımak istiyorsanız bu seneye damga vuracak olan mavi ve naturel tonları tercih etmelisiniz.

Derin V Yaka 

V yaka her sezonda kendini gösterdiği gibi bu sezonda da önemi koruyor. Derin v kesimlere sahip bir mayo bacak boyunuzu uzun gösterirken aynı zamanda plajlarda asil görünmenizi sağlayacak. Bu trend sadece görsel açıdan göze çarpmanızın yanı sıra rahat etmenizi de sağlayacak. Modelleri eşsiz ve kaliteli bir hale getirmek, cesur baskılarla, belden bağlama detaylarla, dokusal veya metalik kumaş kullanımıyla mümkün hale gelmektedir. 

Asimetrik Mayolar

Bu yıl ince klasik bir kayış yaka 2021’in tekrar trend güncellemeleri arasında yer alıyor. Modellerde renk ve baskının ustaca kullanılması ürünü modernize etmekle kalmayıp hızlı bir şekilde öne de çıkmasını da sağlıyor. Asimetrik stil, kontrast kumaşlarla ve dikkat çekici detaylarla tamamlanıyor. Basit modellerde kullanılan tek omuz detayı İlkbahar/Yaz 2021 trendlerinde kendine önemli bir yer bulurken modaya alışılmışın dışında yön veriyor. 

Sportif Mayolar

Active giyim ile resort giyim arasında spordan ilham alınarak oluşturulan mayolardır. Tek bir modüler tasarım ile mayoları zevkli bir görünüme kavuşturur. İki parçalı mayolar çok yönlülüğü arttırırken diğer sezonal parçalarla karıştırmak ve eşleştirmeye olanak sağlayarak yepyeni bir çeşitlilik yelpazesinin de kapılarını açar. Bu tarz sportif mayolarda fermuar önemli bir detaydır. Önde kullanılacak fermuar daha çok kontrast veya karakteristik tasarımlar sunacak şekilde konumlandırılır. Arkada kullanılacak sırt fermuarlarında ise daha çok beyaz renkte ve uzun bir boyda olacak şekilde tercih edilir. 

Parçalı renk kullanımlar, grafiksel baskılar veya kontrast dikiş teknikleri bu mayo tarzına sportif bir hava katabilmek için kullanılabilecek alternatiflerdir. Rahat hareket edilebilen, çabuk kuruyan, güneş ışığına dirençli, nefes alabilen ve esnek kumaşlar bu kategoride kullanılan kumaşlardır.

Yarıya-Yarım Dizayn Mayolar

İlkbahar/Yaz 2021’in bu trendinde şakacı ve eğlenceli bir anlatımla birbiriyle eşleşmeyen parçaları geri dönüşüm kültürüyle bir araya getirilmesi söz konusudur. Geçen sezondan kalan ölü kumaşlardan veya geri dönüştürülen kumaş örneklerinden birleştirilen parçalar bir yandan endüstriyel atığı azaltma bilincini yayarken bir yandan da müşterileri bu bilinçle tanıştırmaya olanak sağlar. 

Farklı renk, dokular ve desenler eklemek bu trend başlığı altında dikkat çekici bir stil yakalamanın kilit noktasıdır. Esprili ve eğlenceli anlatımı farklı renk ve dokuların yan yana getirilerek özgün ve trend bir görünüm sağlar. Bu trendin en önemli kısımlarından biri de oldukça evrensel oluşudur. Bu açıdan hem daha eğlenceli ve renkli bir görünüm sağlarken aynı zamanda cesareti yansıtır.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir